Андрій Клюєв

Андрій Клюєв

Колишній глава Адміністрації Президента України (24 січня-25 лютого 2014 р. подав у відставку). Відповідальний за силовий розгін Євромайдану 30 листопада 2013 р.

На І етапі IV з’їзду Партії регіонів  (2001 р.) обраний першим заступником голови партії, з 2003-го р.  – секретар політради.

 

З квітня 2002 р. — народний депутат України, член фракції «Регіони України», голова Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

 

У 2003—2005 рр. — Віце-прем’єр-міністр України з питань паливно-енергетичного комплексу.

9 грудня 2010 р. –  Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економічного розвитку і торгівлі України в уряді Миколи Азарова.

 

З 14 лютого 2012 р. призначений Секретарем Ради національної безпеки і оборони України.

 

24 січня 2014 р. призначений Главою Адміністрації Президента України.

За інформацією свідків, саме на Андрієві Клюєві лежить відповідальність за розгін Євромайдану 30 листопада 2013 р.

 

Зокрема,  на допиті в ГПУ екс-голова КМДА Олександр Попов заявив: розгін мітингу на Майдані 29 листопада стався після того, як секретар РНБО Андрій Клюєв зажадав встановити ялинку. Попов повідомив йому, що все йде за планом. Клюєв наказав встановити ялинку того ж дня та повідомив, що всі подальші вказівки йому дасть заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович. Про те, що за силовим розгоном Майдану стояв Клюєв, а також Льовочкін, повідомив під час прес-конференції Янукович.

У ЗМІ також є інформація про те, що під час розстрілів активістів на вул. Інститутській, Турчинов спілкувався з Клюєвим по телефону. У відповідь на питання Турчинова: «ми домовилися про припинення вогню, а ви замість цього, почали активну фазу наступу», Клюєв відповів: «ну, так що ж, це — війна, на війні всі засоби хороші».

 

25 лютого 2014 р. з’явилась інформація, що Андрій Клюєв подав у відставку з посади голови Адміністрації Президента.

 

У лютому 2014 р. ГПУ поновила провадження щодо осіб, причетних до побиття студентів у ніч на 30 листопада на столичному Майдані Незалежності, повідомлення про підозру оголошено Клюєву, Сівковичу, Попову.

5 березня Рада Європейського Союзу ухвалила блокування коштів відстороненого Верховною Радою з посади Президента України Віктора Януковича, його синів Олександра і Віктора, Андрія Клюєва та інших екс-посадовців.

 

У квітні міністр МВС України Арсен Аваков заявив, що Андрія Клюєва оголошено у міжнародний розшук.

3 травня 2017 р. начальник українського бюро Інтерполу Василь Неволя повідомив, що Інтерпол зняв з міжнародного розшуку Андрія Клюєва.

У 2018 р. Рада ЄС подовжила санкції щодо українських екс-посадовців, зокрема і Клюєва ще на рік. У липні 2018 р. Суд Європейського союзу скасував деякі санкції проти Клюєва, але він залишається у санкційних списках.

Новини