Юрій Бойко

Юрій Бойко

Олігарх, голова «Опозиційного блоку» (більшість партійців – колишні члени «Партії Регіонів»).

Юрій Бойко – голова «Опозиційного блоку» з 2014 року (більшість партійців – колишні члени «Партії Регіонів»).  Екс-співголова фракції «Опозиційний блок»

 

У 2002—2005 рр. – керівник «Нафтогаз-Україна». За даними розслідування Міністерства юстиції США, Юрій Бойко – один із власників «РосУкрЕнерго», що у 2004 році стала монополістом на газовому ринку України. Є інформація, що «Нафтогаз» на чолі з Бойком брав не вигідні кредити, маючи великі заборгованості і підписував документи, які фактично здавали «РосУкрЕнерго» українські газові сховища за заниженою ціною.

 

Найбільше пов’язують Бойка з Фірташем (останній має 45% власності «РосУкрЕнерго»).

 

У 2005—2007 рр. – голова Республіканської партії України, що ввійшла в блок «Не Так!».  На основі блоку виникла партія СДПУ(О) Віктора Медведчука. Блок не потрапив у Верховну Раду, не подолавши 3% бар’єр.

 

У 2006—2007  рр., 2010 р. – міністр палива та енергетики України (уряд Януковича).

 

У 2011 році  Бойко потрапив у гучний корупційний скандал. Йдеться про так звані «вишки Бойка». Тоді підконтрольний Міненерго «Чорноморнафтогаз» закупив бурову платформу сінгапурського виробництва не безпосередньо на заводі Keppel, а через посередника — британську фірму Highway Investments Processing— за $400 млн., що значно дорожче за ціну виробника. Другу вишку також придбано через посередників.

 

«Вишками Бойка» цікавились прокуратури Великобританії та Латвії. У липні 2015 року  МВС порушило проти Бойка кримінальну справу. Окрім самого факту їхньої закупівлі за завищеними цінами, викрили й аферу з закупівлею транспортувальних буксирів. Розмір розкрадання бюджетних коштів оцінили в $60 млн.

 

У грудні 2015 року росіяни фактично вкрали бурові вишки, відвівши їх ближче до окупованого Криму. Також на півострові залишилася частина документів на їхнє придбання. 15 вересня 2016 року Генеральна прокуратура України офійційно заявила, що розслідуванням не встановлено фактів підписання від імені Юрія Бойка документів щодо проведення закупок цих вишок.

 

2012—2014 рр. – віце-прем’єр-міністр України.

 

27 березня 2014 р. – зареєстрований як кандидат в президенти України на дострокових виборах 2014 року. У передвиборній програмі пропонував надати російській мові статус державної, а також підтримував розвиток торгових зв’язків з Росією і країнами Митного Союзу.

 

У квітні 2015 р. Бойко врятував свого соратника Дмитра Фірташа від екстрадиції в США. Він дав покази на судовому засіданні у Відні, що допомогли представити Фірташа як жертву політичних репресій постмайданівської влади.

 

Зараз Юрій Бойко очолює третю за кількістю фракцію у парламенті. Дає інтерв’ю російським каналам, в яких коментує події в Україні з позиції примирення з Росією (офіційна позиція«Опозиційного блоку»).

 

Бойко є великим прихильником УПЦ московського патріархату. 29 липня 2018 р. був одним з лідерів «хресної ходи» московського духовенства в Києві, присвяченого 1030-літтю Хрещення Русі.

 

9 листопада Юрій Бойко і Вадим Рабінович  заявили, що підписали в кулуарах Верховної Ради угоду про створення спільної «Опозиційної платформи – За життя» та висунення спільного кандидата на вибори президента – Юрія Бойка. Після цього фракція «Опозиційний блок» виключила зі своїх лав народних депутатів Юрія Бойка та Сергія Льовочкіна.

 

Новини