Новини

Державні кошти слід направляти на український кінематограф

З такою вимогою громадськість, а також депутати звернулись до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Ми вимагаємо від Уряду скасувати результати конкурсу «патріотичних» фільмів, розпустити Експертну раду при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання держфінансування, а також припинити будь-яке фінансування з Державного бюджету компаній, що співпрацюють з РФ.

А тепер – до аргументів.

Цього року державний кінобюджет розподілено по-новому: кошти отримали ДержКіно України та Міністерство культури України. Імена людей, які розпоряджаються фінансами на підтримку патріотичних фільмів, шокують. До складу експертної комісії при Міністерстві культури України ввійшли люди, які не мають жодного стосунку до українського кіновиробництва, зокрема, представники компанії Стар Медіа та Фільм-Юа, що займають першу та другу позиції за кількістю виробленого телеконтенту для Російської Федерації за 2017 рік.

Після оприлюднення результатів конкурсу, проекти цих компаній опинились в лідерах і отримали понад 160 мільйонів гривень, а це третина бюджету, передбаченого на фінансування фільмів патріотичного спрямування.

Власником та кінцевим бенефіціаром компанії Стар Медіа є Влад Ряшин – російський пропагандист та колаборант, який у 2001-2006 роках був головою правління телеканалу «Інтер» і вже тоді активно продукував «спільний» російсько-український контент. Саме на цьому сегменті й зосередилась компанія Стар Медіа, виробляючи російськомовний контент про Росію і для Росії, який прославляє та будує «русскій мір».

Стар Медіа отримало не одну нагороду з рук путінської влади, найяскравішою з яких є “За возрождение России”. Не менш цікавим є контент, який виробляє компанія – це “Час перемоги”, “Нульова світова”, де Кримську війну називають світовою, “Декабристи”, “А зори здесь тихие”, “Офіцерські жінки”, які заборонені до показу в Україні. Як бачимо, Стар Медіа системно працює на розбудову “русского міра” в Україні, апелюючи “спільними цінностями та менталітетом”.

На п’ятому році війни неприпустимо, щоб українським мистецтвом та кінематографом розпоряджалися прихвостні Путіна, а бюджетні кошти виділялися російським компаніям на відверто антиукраїнський контент.

Ми підтримуємо українських кінематогорафістів, які не продаються та створюють справжнє кіно, та боротимемось, щоб в них була можливість творити: Тихий Володимир Ахтем Сеітаблаєв (Axtem Seitablaiev) Yulia Shashkova Ірма Вітовська-Ванца Вячеслав Довженко Марек Многогрішний Babylon’13 Taras Khymych.

Звернення від представників громадянського суспільства:https://www.facebook.com/…/a.226830084051…/1862872113780199/ 

Новини