Група компаній «Glusco»

Група компаній «Glusco»

Група компаній «Glusco» пов’язана з Медведчуком. Зайняла близько третини ринку дизельного палива в Україні.

У цієї компанії є ексклюзивні права на експлуатацію дизельного трубопроводу, який постачає дизельне паливо з Росії в Україну. Трубопровід належав російській державній компанії «Роснефть», а зараз його вивели в офшор.

 

Наприкінці 2016 р. в традиційних імпортерів скрапленого газу почалися проблеми. СБУ, Мінекономрозвитку та митниця зупинили імпорт. Майже одночасно з’явилися чотири фірми («Глуско Україна», а решта три – пов’язані з нею через менеджерів), які почали імпортувати великі обсяги скрапленого газу з Росії. У цей час федеральна служба експортного контролю РФ визначила Proton – дочірню структуру Glusco – єдиним експортером ресурсу «Роснєфті».

 

Після початку війни російська держкомпанія «Роснефть» віддала активи своєї компанії маловідомій швейцарській фірмі Glusco Energy – дочірній структурі іншої швейцарської фірми – Proton Energy Group (офіційний власник – ізраїльський бізнесмен Нісан Моісеєв). Активами «Роснефті» в Україні були майже 150 заправок переважно під брендом «ТНК», мережа нафтобаз та Лисичанський нафтопереробний завод.

 

За інформацією джерел, за Моісеєвим стоїть Медведчук. Їхній тісний зв’язок був підтверджений журналістами. Зокрема, 14 листопада 2016 р. з аеропорту «Внуково» (Москва) в аеропорт «Київ» прилетів приватний літак «Фалькон 900» з Медведчуком та Моісеєвим на борту. Окрім того, їхня зустріч збігається з часом зачистки ринку скрапленого газу під «Глуско Україна».

Новини