Ігор Гужва

Ігор Гужва

Проросійський журналіст, пропагандист. Засновник газети «Вєсті» та сайту «Страна.ua». Має дружні стосунки з екс-міністром доходів та зборів Олександром Клименком. Згадується у «листах Суркова» як «наш старий друг».

З 2003 р. – головний редактор газети «Сегодня».

У 2010 р. журналісти відділу новин газети «Сегодня» надіслали на сайт«Телекритика» анонімний лист, в якому зізналися, що Гужва маніпулює фактами:«Без погодження можуть бути дописані не тільки фрази в авторський текст, але й змінені коментарі експертів, очевидців, джерел, не кажучи вже про вписування якихось анонімних коментаторів». Гужва запевняв, що лист – це фальшивка. У 2012 р. Гужва припинив співпрацю з «Сегодня».

У 2012-2013 рр. працював у Москві шеф-редактором газети «Московские новости». У 2013 р. повернувся до Києва і створив холдинг «Мультимедіа-інвест груп» через ТОВ «Вести мас-медіа» і ТОВ «Медіа інвест груп». У холдинг увійшли: щоденна безкоштовна газета «Вєсті» (заснована в травні 2013 р.), інтернет-видання «Vesti.ua» (засноване в серпні 2013 р.), громадсько-політичний тижневик «Вести. Репортер» у партнерстві з російським журналом «Російський репортер», супутниковий новинний телеканал телеканал UBR і радіостанція «Радіо Вести».

Протягом 2014—2015 рр. представники податкових органів та СБУ неодноразово проводили обшуки в редакції за звинуваченням у несплаті податків та сепаратизмі.

У 2015 р. з’ясувалося, що безкоштовна газета «Вести» фінансується на гроші колишнього міністра доходів та зборів Олександра Клименка, який після втечі Януковича переховується в Росії.

Діяльність Гужви також згадується у «листах Суркова». В одному з листів Гужва просить давнього знайомого Віталія Лейбіна про допомогу і зізнається в проросійській діяльності. Згадуються і схеми, які «вибудував Клим», і матеріали в «Репортері», які робили «на прохання з самого верху».

Лейбін у листі до Суркова називає Гужву «наш старый друг» та пояснює, що його цінність для Кремля полягає в тому, що він «убедителен и умеет ярко и под нужным соусом подать необходимую информацию». В іншому листі Лейбін пише, що новий проект Гужви, сайт «Страна.uа», стане «суперэффективной платформой для пропаганды Кремля». Сам Гужва назвав ці листи підробкою.

У липні 2015 р. Ігор Гужва оголосив про продаж своєї частки, вихід з холдингу і звільнення з посади головного редактора газети. Новим главою холдингу стала колишній прес-секретар і цивільна дружина Клименка.

16 лютого 2016 р. оголосив про запуск нового інтернет-видання«Страна.ua». Сайт помічено у розміщенні замовних матеріалів про Медведчука.

22 червня 2017 р. Гужва затриманий співробітниками поліції і прокуратури при отриманні 10 тис. доларів за нерозміщення на сайті компромату на депутата від Радикальної партії Дмитра Лінька, який повідомив про шантаж в поліцію. За версією Гужви, йому безуспішно пропонували гроші за зняття матеріалів про «Радикальну партію».

31 січня 2018 р. виїхав до Австрії та попросив там політичного притулку.

5 лютого 2018 р. Шевченківський райсуд Києва дозволив затримати Гужву з метою приводу в суд для вирішення питання про зміну йому запобіжного заходу з застави на утримання під вартою. Суд постановив стягнути заставу з Гужви у розмірі 1 млн гривень.

1 жовтня 2018 р. Гужва заявив, що отримав політичний притулок в Австрії.

Новини