Юрій Кот

Юрій Кот

Український ведучий, шоумен. У 2014 р. підтримував Януковича, проводив мітинги Антимайдану. Після Революції Гідності втік до Росії. Звинувачує Україну у зраді свого «старшого брата».

Після втечі з України почав працювати випусковим редактором в інтернет-проекті інформаційного агентства «Росія сьогодні» «Україна.ру». У 2015 р. покинув проект.

 

З січня 2015 р. співпрацює з російським інформаційним агентством «News Front», що постійно висвітлює події у так званих ДНР/ЛНР.

 

3 серпня 2015 р. разом з втікачами Миколою Азаровим, Володимиром Олійником та Ігорем Марковим і головою громадської організації «Матері України» Галиною Запорожцевою взяв участь в прес-конференції, присвяченій створенню «Комітету порятунку України». Був керівником департаменту інформації цієї організації. У 2018 р. вийшов з КСУ.

 

У 2016 р. вів програму «Добрий вечір, Київ!» на телеканалі Царгород ТВ, що належить російському олігарху, який підозрюється у фінансуванні сепаратизму в Україні Костянтину Малафєєву. Мета програми – донести глядачеві, що є інша Україна, не заснована на принципах Майдану.

 

Також згадувався в ЗМІ як президент асоціації розвитку публічної дипломатії «Майбутнє країни», віце-президент фонду «Міграція XXI століття» і координатор руху «Безсмертний полк України».

 

У кінці квітня 2018 р. стало відомо про створення Юрієм Котом та його однодумцями (Олександр Зінченко, Олена Бойко) «Партії російських українців», яку він і очолив. Пізніше партія отримала назву “ПАРУС”.

 

В одній з програм на російському телебаченні Кот обурився,  що Україна не підтримує країну-агресора у протистоянні із Заходом.

 

«Я розумію, що історично, напевно, зумовлено на нашій території, яка зараз називається Україна, – постійно було таке. То росіяни – брати, цілуємося взасос, то починаємо здавати і зраджувати, аби капшук дзвінкіше дзвенів. Але хлопці, якщо тільки уявити, що зараз реально колективний Захід оголосив війну вашому брату! І в цій ситуації ви як рідні брати поводитеся гидко замість того, щоб стати плечем до плеча і захищати себе», – заявив Кот в ефірі російського телеканалу.

Новини