Кирило Вишинський

Кирило Вишинський

Журналіст.  Керівник «РІА Новини-Україна» – філії російського інформагентства «РИА Новости». СБУ звинувачує його в державній зраді та створенні проросійської інформаційної мережі на терені України, що веде підривну діяльність.

1996—1998 рр. — працював журналістом на «11 каналі».  1999 – 2006 рр. — ведучий та редактор на телеканалі ICTV. З 2006 по 2011 працював журналістом на російському каналі «Росія-1». Після Революції Гідності почав працювати у незареєстрованому офіційно в Україні інтернет-виданні «РІА Новини-Україна».

 

За даними сайту Миротворець, навесні 2014 р. працював у Криму, де з підконтрольними йому журналістами виготовляв матеріали на виправданя анексії Криму. За цю діяльність Вишинському закритим указом президента Росії присвоєно нагороду РФ «За повернення Криму». Також нагороджений російською медаллю ордена «За заслуги перед вітчизною» за так зване «об’єктивне висвітлення подій в Криму». Окрім українського громадянства має ще й російське, яке отримав у 2015 р.

 

15 травня 2018 р.співробітники СБУ провели обшуки в офісі РІА-Новини та квартирі Вишинського. Під час обшуків знайдено паспорт громадянина РФ, російські державні нагороди, серед яких два ордени та медалі. Кирилу вручили повідомлення про підозру у державній зраді.

 

За даними СБУ, після повернення до Києва Вишинський з кількома іншими журналістами розгорнув активну діяльність з інформаційної підтримки терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР». Щомісяця Вишинський отримував для проведення своєї діяльності 53 тис. євро. У цілому СБУ оцінює щомісячне фінансування Вишинського з боку РФ у 100 тисяч євро. Кошти надходили через територію Сербії, а туди — із РФ. Для трансферу грошей та приховування російського джерела, Вишинський зареєстрував кілька юридичних осіб, в тому числі ТОВ «Интерселект», яке діяло під брендом «РИА Новости Украина».

16 травня 2018 р. Кирила Вишинського доставили в Херсон, де суд обрав йому запобіжний захід.

1 червня 2018 р. заявив, що відмовляється від українського громадянства, натомість просить Путіна надати йому «правовий статус» і «вжити заходи щодо звільнення з-під варти».

 

Новини