Малофєєв Костянтин

Малофєєв Костянтин

Російський бізнесмен, політик. Фінансує «русскій мір» та сепаратизм в Україні.

Малофєєв вважає Україну та українську націю продуктом антиросійської пропаганди, а західні країни звинувачує у бездуховності. Прихильник російської монархії. Вважає Путіна одним з найкращих керівників держави.

 

Підтримує контакти з європейськими ультраправими. Наприкінці травня 2014 р. організував і модерував у Відні зустріч російських і європейських політиків крайньої правої орієнтації. У квітні 2014 р. сприяв Жан-Марі Ле Пен в отриманні кредиту – 2 млн євро від компанії з російським капіталом.

 

Звинувачується у фінансуванні сепаратизму в Україні та допомозі військовій агресії. Терорист Олександр Бородай був очільником бізнес-структур Малофєєва. Очолюваний ним благодійний фонд Святителя Василя Великого надавав допомогу козацьким частинам, які воювали на боці самопроголошених республік. Лише за літо 2014 р. Малофєєв відправив до ДНР вантажів на 576 тонн.

 

Через підтримку російської агресії проти України та сепаратизму в Україні включений до міжнародних санкційних списків.

22 липня 2014 р. Головне слідче управління МВС України відкрило кримінальне провадження щодо Малофєєва за підозрою в створенні непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань (ст. 260 Кримінального кодексу України).

Новини