Марія Столярова

Марія Столярова

Співробітник російського телебачення. Висвітлювала і підтримувала окупацію Криму Росією,  співпрацювала з так званою ДНР.  Працювала на телеканалі «Інтер» (2014-2016 рр.).

Народилась 7 вересня 1980 р. у Москві. Закінчила факультет журналістики МДУ.

З 2000 р. працювала з Євгеном Кисельовим на НТВ, далі — на каналі «Культура» (Росія). Працювала на телеканалі Рен-ТВ (Росія).

 

Підтримувала і висвітлювала сепаратистські виступи в Харкові 2014 р. Закликала до введення російських військ на територію України, підтримувала терористичну діяльність проросійських бойовиків на Донбасі. Неодноразово незаконно перетинала державний кордон України на тимчасово не контрольованих ділянках кордону. Ніколи не приховувала своїх симпатій до терористів ДНР і публікувала фото з відповідними підписами у своїх соціальних мережах.

 

З кінця 2014 р. — креативний продюсер, шеф-редактор компанії «Національні інформаційні системи», що випускає для телеканалу «Інтер» програму «Подробиці тижня». Проживала у Києві. Співпрацювала із кримським журналістом Денисом Вишневським та журналістом пропагандистського сайту LifeNews Дмитром Корнєєвим (Харків).

 

Неодноразово записувала постановочні сюжети для російського телебачення про війну на Донбасі. Зокрема, поза кадром пояснювала учасникам «інтерв’ю», що треба сказати у камеру. За роботу, за даними Антона Геращенко, отримувала 5-10 тис. $ щомісяця.

 

21 лютого 2016 р., під час однієї з трансляцій, присвячених Революції гідності та Небесній сотні, грубо вилаялась в прямому ефірі. Після цього канал «Інтер» заявив, що Столярова ніколи там не працювала.

 

24 лютого 2016 р. — звільнилася з «Інтера».

 

25 лютого 2016 р. СБУ депортувала Столярову з України до Стамбулу із забороною в’їзду. Причина: її діяльність суперечить інтересам безпеки країни. Столярову допитали про перебування на окупованих Росією територіях 2014 р. та щодо ймовірної участі у терористичних організаціях ДНР.

 

У серпні 2016 р. у мережу потрапило листування російського журналіста Леоніда Муравйова з співробітницею Міністерства державної безпеки так званої «ДНР» Тетяною Єгоровою за 2015 р. Листування свідчить про те, що Марія Столярова через Леоніда Муравйова звітувала про контент новин НІСу перед органами безпеки так званої «ДНР».

Новини