Марков Ігор

Марков Ігор

Сепаратист, колишній народний депутат України, лідер проросійської партії «Родіна». Неоднарозово фігурував у ряді кримінальних справ. Переховується від слідства у Росії.

Політичну діяльність почав у лавах партії «Трудова Україна», згодом приєднався до ПСПУ Наталії Вітренко. Пізніше очолив партію «Прогресивно-демократична партія України» перейменувавши її у партію «Родіна».

Виступав за федералізацію України та впровадження другої державної мови.

 

За даними СБУ Марков у різні часи був членом злочинних угруповань, неодноразово затримувався органами внутрішніх справ, зокрема за незаконне зберігання вогнепальної зброї і фігурував у ряді кримінальних справ. Правоохоронні органи також підозрювали Маркова до причетності у розповсюдженні наркотиків у розважальних закладах Одеси.

 

Після початку політичної діяльності проти Маркова також було порушено декілька кримінальних справ за хуліганство, зокрема за організацію незаконного перекриття автотраси Київ — Одеса та за напад охорони Маркова на працівників СБУ.

 

У вересні 2007  біля будівлі Одеської обласної державної адміністрації відбулося побиття учасників проукраїнського пікету, які мали намір передати через керівництво облдержадміністрації звернення Президентові України з приводу встановлення в місті пам`ятника Катерині II. Марков очолив групу людей, які озброївшись металевими прутами, здійснили на напад на мітингувальників. Напад було відзнято та викладено у мережу Інтернет.

 

Прокуратурою була порушена кримінальна справа, його дії були кваліфіковані як хуліганство. Згодом Марков зник, переховувався від слідства і був оголошений у розшук. Після перемоги Віктора Януковича кримінальну справу проти Маркова було закрито, однак у квітні того ж року постанови про закриття справ були відмінені Генеральною прокуратурою.

 

12 вересня 2013 року Вищий адміністративний суд України визнав доведеним факт фальсифікації результатів голосування на парламентських виборах в окрузі № 133 в Одесі і зобов’язав ЦВК позбавити Ігоря Маркова мандата депутата.

 

У жовтні 2013 Ігоря Маркова затримали під час допиту в будівлі Одеського обласного управління міліції. 23 жовтня 2013 Маркова доставили до Києва. Печерський суд Києва обрав для нього запобіжний захід у вигляді двомісячного арешту. 25 лютого 2014 Приморський районний суд Одеси звільнив Маркова з-під варти після чого він втік до РФ.

 

У серпні 2015 Марков, разом з іншими колишніми високопосадовцями України часів президентства Януковича, заснував у Москві «Комітет порятунку України».

 

У 2015 був арештований італійською поліцією в Санремо, куди прибув, щоб зустрітися з італійськими політиками, які підтримують Путіна. Пізніше був звільнений з-під варти.

 

У 2017 році співробітники Служби безпеки України викрили факти фінансування колишнім депутатом Одеської міської ради спільно з менеджментом будівельної компанії незаконних збройних формувань так званих “ДНР” та “ЛНР”. За інформацією ЗМІ, мова йде про Ігора Маркова.

 

У 2018 Марков в ефірі РосТБ заявив, що в Україні нібито почнеться кровопролитна релігійна війна через створення помісної автокефальної церкви.

Новини