Віктор Медведчук

Віктор Медведчук

Прихильник федеративного устрою держави. Голова громадського руху «Український вибір».

Народний депутат України II-IV-го скликань, Глава АП України (2002—2005 рр.) за президента Л. Кучми. Очолював партію СДПУ(о) (1998—2007), яка на президентських виборах 2004 року підтримувала Віктора Януковича.

 

Власник великого бізнесу в Україні та Росії. Зокрема, дружина – телеведуча Оксана Марченко  – контролює компанію, яка виграла конкурс на освоєння одного з трьох найбільших нафтових родовищ Ханти-Мансійського автономного округу Росії.

 

З 2012 р. – голова проросійської громадської організації «Український вибір». Організація виступала проти асоціації України з Європейським союзом і підтримувала вступ до Митного союзу.

 

У березні 2014 р., коли Росія здійснювала захоплення Криму, представники організації блокували проїзд українських військових поблизу Миколаєва на трасі Одеса-Миколаїв.

 

У 2016 р. СБУ перевірила можливу причетність «Українського вибору» до сепаратистської діяльності в Україні:

  • у березні 2018 р. Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив в ефірі телеканалу ICTV, що партія «Український вибір», яку очолює кум президента РФ Віктор Медведчук, може бути мозковим центром глобального плану зі зміни, або усунення конституційного ладу в Україні.
  • у липні 2018 р. голові Харківської обласної ради руху «Український Вибір» інкримінують ст. 110 (посягання на територіальну цілісність України).

З 20 грудня 2014 р. Медведчук займається питанням обміну заручниками, захопленими російсько-терористичними військами, з полоненими терористами, затриманими українськими військовими. Призначений спецпредставником для переговорів щодо врегулювання ситуації в зоні АТО в Мінську.

 

Про російську агресію говорить: «Російської агресії немає. Конфлікт відбувається між громадянами однієї частини країни, які не погодились із владою, яка прийшла в Києві та іншою частиною країни».

 

18 липня 2017 р. у Криму таємно зустрічався з Президентом Росії Володимиром Путіним та обговорював питання, зміст яких приховано.

 

У 2018 р. вступив у партію «За Життя».

 

Фактичний власник телеканалу «112» (генеральним продюсером телеканалу є людина із команди Медведчука – Артем Марчевський).

 

У 2014 р. Медведчук опинився у персональному санкційному списку США проти осіб, які «загрожують миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України». У поясненювальній записці до санкцій згадується і рух Медведчука «Український вибір», членів якого звинувачують у сепаратизмі.

 

Медведчук відомий як адвокат українського дисидента Василя Стуса, що у судовому процесі  вимагав для нього застосувати найбільшу міру покарання.

Новини