Метінвест 

Метінвест 

Міжнародна гірничо-металургійна компанія, що володіє 24 підприємствами в Україні, Європі та США. Основний акціонер – група «СКМ» (71,24%) Ріната Ахметова і «Смарт-холдинг»(23,76%) Вадима Новинського. Компанія підозрюється у співпраці з сепаратистами.

Керівництво активами групи здійснює керуюча компанія Групи ТОВ «Метінвест Холдинг».

Штаб-квартира знаходиться у Маріуполі.

 

За інформацією ЗМІ, підприємство активно співпрацювало із бойовиками, а охорона «Метінвесту» допомагала розігнати проукраїнський мітингу у Донецьку, під час якого загинув Дмитро Чернявський.

 

У травні 2014 року народний депутат Дмитро Тимчук повідомив, що між групою «Метінвест» та бойовиками ДНР підписано документ під назвою «Меморандум про порядок і безпеку », у якому «Метінвест» обіцяє контролювати регіон, забезпечити в ньому стабільність і порядок спільно з «ДНР».

 

20 травня 2014 року на Комбінаті ім. Ілліча та «Азовсталі» (входять в групу «Метінвест», м. Маріуполь) повідомили про проведення протесту проти дій терористів.

 

У березня 2017 року «Метінвест» заявив про втрату контролю над діяльністю своїх підприємств, які знаходяться на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Новини