Михайло Добкін

Фото статті

Михайло Добкін

Екс-голова Харківської обласної державної адміністрації, екс-мер м. Харкова, колишній член «Партії Регіонів». У 2014 р. – народний депутат від партії «Опозиційний блок». Звинувачується ГПУ у махінаціях із землею.

Став відомим після розповсюдження неофіційного варіанту рекламного відеоролику під час виборчої кампанії до Верховної ради у 2007 р. Має гарні стосунки з мером Харкова Геннадієм Кернесом.

У 2010 р. призначений Януковичем головою Харківської обласної державної адміністрації.

Відзначився своєю українофобською позицією та нецензурними висловлюваннями на адресу Євромайдану, української мови, українських героїв та учасників Революції Гідності. Прихильник УПЦ МП.

30 січня 2014 р. Добкін прийшов на сесію Харківської облради в чорній футболці з написом «Беркут» та організував збір коштів на лікування «беркутівців», що постраждали під час зіткнень з протестувальниками. 1 березня 2014 р. брав участь у проросійському мітингу в Харкові.

22 лютого 2014 р. був організатором «З’їзду депутатів південно-східних регіонів України, АК Криму і Севастополя», який відбувся у Харкові. З’їзд поставив під сумнів легітимність рішень Верховної Ради України і заявив, що південно-східні органи самоврядування беруть на себе відповідальність за забезпечення конституційного порядку на своїй території. СБУ порушила проти Добкіна кримінальну справу за сепаратизм через його заяви.

26 лютого 2014 р. Михайло Добкін написав заяву про звільнення з посади Голови Харківської обласної державної адміністрації у зв’язку з рішенням балотуватися на пост президента України на виборах у 2014 р. На одному зі з’їздів «Партії Регіонів» заявив, що має намір відновити повномасштабні стосунки з Росією, обіцяв повернути Крим Україні, а відповідальність за анексію Криму Росією поклав на чинну владу.

13 липня 2017 р. позбавлений депутатської недоторканності за поданням Генерального Прокурора України через підозри у махінаціях з землею.

9 травня 2018 р. на своїй сторінці у Facebook депутат поширив фото та відео, на яких під час перебування в Берліні носить заборонену в Україні символіку комуністичної партії та георгієвську стрічку.

11 жовтня 2018 р. Генеральна прокуратура України передала в суд обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо розкрадання понад 75 га землі вартістю більше ніж 240 млн гривень. Підозрюваним є народний депутат Михайло Добкін.

Новини