Олександр Бабаков

Олександр Бабаков

Російський олігарх, екс-депутат Державної думи. Мажоритарний акціонер українських стратегічних енергетичних підприємств.

Депутат Державної думи РФ 4-6 скликань, заступник Голови Державної Думи РФ 5 скликання (2007—2011 рр.).

Член комітету Держдуми з міжнародних справ, голова думської комісії з правового забезпечення розвитку організацій оборонно-промислового комплексу РФ. Спецпредставник Президента РФ зі взаємодії з організаціями співвітчизників за кордоном.  Був у керівництві партій «Справедливая Россия» та «Родіна», яку називали «спецназом Путіна».

 

Внесений до санкційного списку Євросоюзу через анексію РФ Криму.

 

Бабаков, разом із іншими громадянами Росії – Євгенієм Гінером та Михайлом Воєводіним, є мажоритарним акціонером низки українських енергетичних підприємств: «Київобленерго», «Одесаобленерго», «Житомиробленерго», «Севастопольенерго»,«Кіровоградобленерго», «Чернівціобленерго», «Миколаївобленерго», «Рівнеобленерго», «Закарпаттяобленерго», «Херсонобленерго» (група VS Energy).

Загальна виручка енергетичного бізнесу групи до 2014 р. перевищила 13 млрд грн., – близько третини ринку передачі електроенергії локальними мережами в країні.

У 2017 р. з’явилася інформація про те, що власники VS Energy переписали свій бізнес на громадян Німеччини та Латвії.

 

До власності Бабакова також належить київський готель «Прем’єр-палас», ялтинський готель «Ореанда». Бабаков задіяний в рейдерських захопленнях низки підприємств на території України, серед яких готелі «Русь», «Славутич» та «Либідь» в Києві, готель «Юність» в Одесі, ТРК «Метроград» і ТРК «Метрополіс» в Києві.

Новини