Олександр Клименко

Олександр Клименко

Представник олігархічного клану «сім’ї Януковича». Екс-міністр доходів та зборів (2012-2014 рр.). Звинувачується в державній зраді та корупції. Після Революції Гідності втік з України і досі переховується.

У 2011-2012 рр. очолював Державну податкову службу. У цей же час зареєстрував на свого батька низку офшорних компаній на Британських Віргінських островах і на Кіпрі, через які виводив гроші з бюджету.

У 2012-2014 рр. – Міністр доходів і зборів.

«Почесний» лідер (офіційна посада), власник проросійської партії «Успішна країна» та холдингу «Мультимедіа інвест груп», до якого входять телеканал UBR, газета «Вєсті», тижневий журнал «Вести. Репортёр», «Радио Вести» і сайт vest-ukr.com. З 2015 р. Раду директорів холдингу очолює Ольга Семченко – екс-прес-секретар, цивільна дружина Клименка.

У квітні 2015 р. СБУ звинуватила газету «Вєсті» в підтримці сепаратизму. Газета безкоштовно поширюється великими накладами по всій Україні. Є інструментом пропаганди Кремля.

Кримінальні справи:

Підозрюється в незаконній компенсації ПДВ фіктивним підприємствам, заволодіні державними коштами на суму 3,166 млрд. грн., «які потім були розподілені між учасниками злочинної організації» Віктора Януковича.

1 березня 2017 р. Голосіївський районний суд Києва дозволив заочне розслідування щодо Клименка. 21 квітня 2017 р. Головна військова прокуратура Генпрокуратури завершила досудове розслідування проти Клименка.
28 липня 2017 р. генпрокурор Юрій Луценко заявив, що сума арештованого майна Клименка та його дочірніх компаній складає 6 млрд. гривень.

За даними міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, поліція зібрала докази, що податкова служба за керівництва Клименка завдала державі збитків через ненадходження до бюджету податків на суму 95,921 млрд. гривень.

17 листопада 2017 р. Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури розпочала ще одне кримінальне провадження зі звинуваченням у державній зраді.

Новини