Дмитро Фірташ

Дмитро Фірташ

Олігарх. Один з основних «донорів» Віктора Януковича. Після 2014 р. втік до Росії, а потім до Австрії. Власник 80% акцій медіагрупи «Inter Media Group», до якої входить канал «Інтер».

Основні сфери бізнесу –  азотний, титановий, газовий та банківський. Інші сфери – агробізнес, медійний бізнес, виробництво кальцинованої соди, розвиток енергетичної інфраструктури та нерухомість.

 

Фірташ є власником холдингу Group DF до якого входять підприємтсва ПРАТ «Сєвєродонецьке об’єднання азот», ПАТ «Азот», ПАТ «Рівнеазот», ДП «Хімік» ПАТ «Азот» та інші. Олігарх відомий як акціонер «РосУкреЕнерго». 

 

Має великі активи в сфері медіа-послуг. У 2013 р. його компанія GDF MEDIA LIMITED придбала U.A. Inter Media Group Limited (телеканали Інтер, Інтер +, К1, К2, Мега, НТН, Піксель, Enter-фільм і Zoom).

 

Усі фінансові надходження Фірташа мають чіткий російський слід. Починаючи від газової сфери в 2000-ні роки, закінчуючи титановою і хімічною промисловостями, які потрапили до підпорядкування олігарха з приходом до влади Януковича.

 

У березні 2014 р. з’явились новини про те, що Дмитро Фірташ затриманий у Відні за запитом ФБР. США звинувачували бізнесмена у передачі великого хабара за розробку родовищ титану в Індії. Олігарха звільнили під заставу за рекордні 125 млн. євро з умовою не покидати Австрію.

 

У червні 2015 р. проти Фірташа висунули звинувачення і в Україні. Мільярдера підозрюють у нанесенні збитків державі в розмірі 273 млн.дол. 46 об’єктів нерухомості, що належать компанії Ostchem з холдингу Group DF, заарештовані.

Новини