Андрій Портнов 

Андрій Портнов 

Правник. Екс-керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента, екс-заступник глави Адміністрації Президента України (уряд Януковича).

У 2005—2010 рр. — керував юридичним департаментом передвиборчого штабу Юлії Тимошенко. З 24 січня 2014 р. – перший заступник глави Адміністрації Президента України В. Януковича.

 

Після Євромайдану взимку 2014 року втік з України до Росії. Нині мешкає у Відні.

 

28 лютого 2014 р. Генеральна прокуратура України звернулась до Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України з вимогою негайно затримати осіб, які причетні до масових вбивств активістів у центрі Києва в період з 18 до 22 лютого 2014 року. У цьому списку – колишній заступник голови Адміністрації Президента Андрій Портнов.

 

Портнов значиться в переліку колишніх урядовців, наближених до екс-президента Януковича, щодо яких Рада ЄС ухвалила рішення про блокування коштів. У 2015 р. санкції проти Портнова скасовано.

 

У 2018 р. СБУ розпочала кримінальне провадження щодо Портнова з підозрою про державну зраду. На підтвердження факту свідчить запис телефонної розмови між радником Президента Росії Глаз’євим і Головою Верховної Ради АРК Константиновим, що була зафіксована українською розвідкою 1 березня 2014 р. Під час розмови Глазьєв повідомляє про необхідність прийняття Верховною Радою АРК постанови, яку підготував Портнов – екс-заступник глави Адміністрації Президента.

Новини