Новини

Посилення захисту інформаційного простору: не збавляти темп

4 жовтня український парламент прийняв важливі рішення для посилення інформаційної та гуманітарної безпеки України.

Зокрема, нарешті в депутатів вистачило розуміння необхідності протидіяти інформаційній агресії РФ і почати захищати наш інформаційний простір. З 2016 року «Вільні люди» публічно закликали владу припинити інформаційній диверсії рупорів Кремля та закрити канали «NewsOne» та «112». Крім того, «Вільні люди» неодноразово звертались до проукраїнських політиків з вимогою бойкотувати ці канали. Практично три роки боротьби дали свій результат – громадськість та політики звернули увагу на діяльність цих відверто сепаратистських ЗМІ і рішення було винесено на рівень парламенту. Сьогодні Верховна рада своє рішення прийняла – 229 голосів за звернення до РНБО та Президента застосувати санкції проти «112» та «NewsOne». Так, 229 – це мало, але це значно більше, ніж було три роки тому. До речі, українським громадянам варто пильніше придивитись, хто на словах – за Україну, а на ділі – не проголосував за цю постанову.

Тепер питання за РНБО та Президентом. Закликаємо їх бути послідовними, не піддаватись тиску різноманітних «адвокатів», «експертів», «міжнародних правозахисних та інших організацій», політиків. Не йти на жодні кулуарні домовленості. А прийняти єдине правильне в цій ситуації рішення – санкції та закриття каналів.

Інформаційна безпека України є не менш важливою, ніж військова. Потрібно активно та ефективно захищати свій внутрішній фронт.

Другим важливим рішення, яке прийняв сьогодні парламент стало прийняття за основу законопроекту про державну мову 5670-д, в розробці якого взяли участь чимало експертів, громадських діячів та політиків і який користується найбільшою підтримкою в суспільстві. Українська мова потребує дієвого захисту, ефективних механізмів для стимулювання свого розвитку. За 27 років незалежності в цьому питання не було цілісної політики власне щодо підтримки української мови, але була ефективна політика її знищення. Віримо в те, що дуже швидко, після доопрацювання цього законопроекту в комітетах ВР буде проголосовано цей закон в цілому і українська мова нарешті отримає підтримку та захист в українській державі.

Боротьба продовжується! Реваншу не буде – все буде Україна!

Новини