Російська церква в Україні

Російська церква в Україні

Єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) є носіями та пропагандистами «русского міра», які не здатні на незалежну від Кремля політику.

 

Єпархії Московського патріархату на окупованій частині Донбасу тісно співпрацюють із бойовиками – проводять освячення ворожої зброї, переховують бойовиків, беруть участь у терористичних формуваннях.

 

Під час подій 2014 р., коли проросійські сепаратистські сили захоплювали держустанови в східних і південних областях України, часто їм допомагали служителі церкви Московського Патріархату. За інформацією «Миротворця», одним із тих, хто координував дії сепаратистів в Одесі і Миколаєві, був протоієрей Андрій Новіков (пізніше втік до Москви).

 

У 2017 р. луганська сепаратистська інформаційна агенція оприлюднила інтерв’ю очільника так званого «Комітету у справах релігії та духовності» угруповання «ЛНР», що визнане в Україні терористичним. У своєму інтерв’ю сепаратист Володимир Ліцоєв говорить, що створенням вказаного вище комітету, а також призначенням його на посаду керівника цього органу опікувався особисто владика Митрофан (Юрчук) – митрополит Луганський і Алчевський, постійний член Священного синоду Української православної церкви (Московського патріархату).

 

Священики УПЦ МП на Закарпатті закликали молодь саботувати призив до армії, а русинів – відділятись від України.

 

УПЦ МП користуються послугами охорони «Вєрного казачєства». Вони тривалий час охороняли Києво-Печерську лавру і організовували хресні ходи під російськими імперськими прапорами. У  2015 р. окремі представники цієї організації затримані СБУ при підготовці теракту в Києві.

Новини