Руслан Коцаба

Руслан Коцаба

Журналіст, блогер. Закликав бойкотувати мобілізацію під час початку російської агресії, працював у цій темі на замовлення телеканалу «НТВ».

Більше трьох років працював власним кореспондентом телеканалу«ZIK» в Івано-Франківській області. До кінця 2014 р. – позаштатний кореспондент телеканалу «112», працював спецкором каналу на Донбасі (за його версією, телеканал це спростовує), де отримав акредитацію ЛНР.

 

Після початку російської військової агресії записав пропагандивне звернення, у якому назвав війну на Донбасі – громадянською, і закликав бойкотувати мобілізацію до українського війська.

 

Відеозвернення  Руслана Коцаби «Я проти мобілізації» використовували в інформаційних програмах «Время покажет» російського «Первого канала» і російського телеканалу «Россия 1». Також Коцаба організовував збір провокативних матеріалів про мобілізацію в Україні у присутності представника російського телеканалу.

 

8 лютого 2015 р. Івано-Франківський міський суд обрав Коцабі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб. Проти затримання Коцаби виступила міжнародна організація Amnesty International.

У 2016 р. рішенням Івано-Франківського міського суду був засуджений до 3,5 років позбавлення волі. У липні 2016 р. апеляційний суд Івано-Франківської області, розглядаючи підготовлену його адвокатом Тетяною Монтян апеляційну скаргу, визнав його невинним. У 2018 р. суд повторно визнав його невинним після скасування виправдального вироку у 2017 р.

 

Після звільнення Коцаба працював журналістом на «17 каналі», де продовжував називати війну на сході – громадянською. Телеканал пов’язують із середовищем Януковича. Також журналісти 17-го стали відомими тим, що дуже швидко опинилися на місці вбивства журналіста Павла Шеремета, інші – підозрюються у технічній підтримці трансляції телеканалу сепаратистів «Новороссия ТВ». У 2017-му р. з телеканалу пішли засновники.

 

Наразі Коцаба веде свою програму «Я так думаю» на «NewsOne».

Новини