Сергій Льовочкін

Сергій Льовочкін

Екс-голова Адміністрації Президента України, народний депутат України, заступник голови фракції «Опозиційний блок», співвласник телеканалу «Інтер» (20%). Бізнес-партнер Дмитра Фірташа.

Жовтень 2006 — листопад 2007 рр. — керівник Апарату Прем’єр-міністра України. Член «Партії Регіонів» (2007-2014 рр.), «Опозиційний блок» (з 2014 р.).

Подав у відставку з посади глави Адміністрації Президента через незгоду з силовим розгоном Євромайдану в Києві. Льовочкін заявляє, що Янукович тоді не прийняв його відставку.

17 січня 2014 р. звільнений з посади глави Адміністрації Президента та призначений радником Януковича. Льовочкін стверджує, що з часу відставки з Януковичем не контактував.

 

З 2014 р. – депутат від «Опозиційного блоку», заступник голови фракції.

Частина «Опозиційного блоку» перебуває під впливом Ріната Ахметова, а друга частина – Сергія Льовочкіна і Дмитра Фірташа.

До групи Фірташа-Льовочкіна входять: Юрій Бойко, Євген Бакулін, Юлій Іоффе, Сергій Ларін, Юлія Льовочкіна, Іван Мирний, Юрій Мірошниченко, Михайло Папієв, Микола Скорик.

 

За результатами розслідування журналіста Френка Фоера, яке опублікував часопис The Atlantic, Льовочкін просив в українських олігархів гроші для колишнього політтехнолога і радника екс-президента Віктора Януковича Пола Манафорта.

 

18 січня 2018 р. був одним з 36 депутатів, що голосували проти Закону про визнання українського сувернітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

 

У вересні 2018 р. з’явилася інформація про те, що Ахметов, Льовочкін та Медведчук ведуть перемовини про об’єднання політичних сил і роблять ставку на парламентські вибори. У листопаді 2018 року партія «За життя» та «Опозиційний блок» підписали угоду про об’єднання у «Опозиційну платформу – За життя».

 

У листопаді 2018 року фракція «Опозиційний блок» виключила зі своїх лав народних депутатів Юрія Бойка та Сергія Льовочкіна.

 

Бізнес:

 

У 2012-му р. разом із Дмитром Фірташем через компанію «Газтек» викупив контрольні пакети і монополізував майже 70% українських облгазів. Загалом — 24 підприємства по всій Україні. Розподільчі мережі при цьому залишались у власності держави.

Причетний до російсько-українського газового посередника РосУкрЕнерго.

У квітні 2017 р. Кабінет міністрів доручив Антимонопольному комітету з’ясувати, чи мають компанії Дмитра Фірташа, Сергія Льовочкіна та Юрія Бойка монопольне становище на ринку газу.

З травня 2017 р. Національне антикорупційне бюро розпочало кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення.

Новини