Тарас Козак

Тарас Козак

Народний депутат України 8-го скликання («Опозиційний блок»), екс-депутат Львівської обласної ради IV та VI скликань. Близький соратник Віктора Медведчука та його брата Сергія Медведчука. Член Координаційної ради Всеукраїнського громадського руху «Український вибір».

Працював на керівних посадах у Державній митній службі України.

Часто буває на окупованих територіях, Росії, анексованому Криму.

У жовтні 2018 р. став власником проросійського каналу  NewsOne, який придбав у Андрія Портнова. У грудні 2018 став власником каналу 112.

Тарас Козак та фірми, від імені яких він діє, пов’язаний з Медведчуком.

 

Практично всі компанії, де Козак є кінцевим бенефіціарним власником – офшорні: Turul Investments Limited (Кіпр), Hakail Limited (Кіпр), Revelon Investments LTD (Британські Віргінські острови), Migover Trading LTD (Кіпр), Havanor Management Limited (Кіпр). Одна з них – співвласник українського тютюнового монополіста «Тедіс».

 

В Україні володіє будівельною фірмою ТОВ “ДОБРОБУТ-ІНВЕСТ”.  Юридично компанія була розташована в Криму та займалася будівництвом санаторію в Ялті. Однак після окупації півострова, Козак зареєстрував компанію з аналогічною назвою у Москві. Як свідчить російський реєстр юридичних осіб, у компанії Козака офіційно влаштована лише одна людина – гендиректор Олександр Баримов. Чистий прибуток фірми за 2017 р. – майже 10 мільйонів рублів. Але найбільше грошей йому принесли дивіденди з доходів від компанії  Turul Investments Limited, яка зареєстрована на Кіпрі. Фірма фігурує в скандалі щодо незаконної приватизації військових об’єктів. Триває судовий процес.

Козак володіє особистим літаком – авіалайнером ЯК-42 вартістю 2 мільйони гривень. Суд намагався притягнути його до відповідальності за несплату мита, але справу швидко закрили: літак оформили на сімейну фірму «Керамбуд». Є версія, що цьому посприяв тодішній голова Адміністрації президента Віктор Медведчук.

З 2013 р. орендує будинок в 609 кв. м у фірми«Спорт-тур», кінцевим власником якої є Оксана Марченко, дружина Віктора Медведчука.

Прямо чи опосередковано Тарасові Козакові належать підприємства:

 1. ТОВ фірма «Хоммар» ЛТД;
 2. ЗАТ Львівський м’ясокомбінат;
 3. ЗАТ «Біохімфарма»;
 4. ТОВ «Тако плюс» (українсько-чеське);
 5. ТОВ «Мальвазія-інвест»;
 6. ТОВ «Керамбуд»;
 7. ТОВ «Озеро»;
 8. ТОВ авіаційна компанія «Галавіасервіс»;
 9. СП у формі ТОВ українсько” латвійське «Сканді авто»;
 10. ТОВ «Капітал плаза»;
 11. ТОВ «Добробут-інвесі»;
 12. ТОВ «Будімекс-дромекс»;
 13. ТОВ «Інтер’єр янкович»;
 14. ТОВ «Пройпшем Україна»;
 15. ТОВ «Міськбудмоноліт»;
 16. ТОВ «Магнат» РР»;
 17. ТОВ «Київінвестспецбуддевелопмент».

 

Голосував проти Закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

Приймальня в Києвірозташовується поруч з приймальнею Медведчука.

Новини