«Тедіс Україна»

«Тедіс Україна»

Монополіст на ринку дистрибуції сигарет. Засновники – 6 кіпрських компаній. 2 компанії пов’язані з фірмою «Нова інвестиційна компанія «Альянс» одеського мільйонера, забудовника та банкіра Бориса Кауфмана. Партнерами Кауфмана, за кіпрським реєстром, є тютюновий бізнесмен Павло Двуліт та депутат від «Оппоблоку», соратник Медведчука Тарас Козак.

Раніше компанія «Тедіс Україна» називалась «Мегаполіс Україна». Спершу компанією володів російський бізнесмен Ігор Кесаєв – власник групи підприємств «Меркурій». До складу цієї групи входить ВАТ «Завод ім. Дегтярьова» – один з лідерів військово-промислового комплексу Росії. Завод випускає стрілецьке, артилерійське, зенітно-ракетне озброєння та системи управління, що постачається бойовикам незаконних збройних формувань так званих «ЛНР» та «ДНР».

 

У травні 2016 р. Генеральна прокуратура України зареєструвала кримінальне провадження. Слідство встановило, що в 2012-2013 рр. одеський мільйонер, забудовник та банкір Кауфман за домовленістю з громадянами РФ Сергієм Кациєвим та Ігорем Кєсаєвим, які займали монопольне становище на російському ринку легального та тіньового обігу тютюнових виробів, придбали ТОВ «Торгова компанія «Мегаполіс-Україна».  «Мегаполіс Україна» провела ребрендінг та зміну структуру власності, ймовірно шляхом фіктивного продажу.  Фірму було перейменовано на ТОВ «Тедіс Україна».

 

Після зміни структури власності засновниками записані 6 кіпрських компаній. Дві компанії пов’язані з фірмою «Нова інвестиційна компанія «Альянс»  Кауфмана, його партнерами стали тютюновий бізнесмен Павло Двуліт та депутат від «Оппоблоку», соратник Медведчука Тарас Козак.  Іншими компаніями володіють іноземці, які мають стосунок до Кесаєва. Очевидно, що це було зроблено саме для камуфляжу фіктивної угоди. По суті, структура власності «Тедіс» не змінилась – лише замість Кесаєва з’явились його підставні особи.

 

У жовтні 2016 р. президент Петро Порошенко своїм указом ввів дію рішення РНБО про введення персональних санкцій, куди включено Кєсаєва. «Тедіс Україна» за допомоги Антимонопольного комітету України монополізувала ринок дистрибуції сигарет.  Через низку власних фіктивних компаній, фірма вивела з України до Росії 2,51 млрд грн.

 

Навесні 2017 р. Антимонопольний комітет України оштрафував тютюнового монополіста «Тедіс Україна» на 300 мільйонів гривень.

Новини