«Український вибір»

«Український вибір»

Проросійська антиукраїнська громадська організація, створена у квітні 2012 року. Ініціатором та головою організації є Віктор Медведчук.

Декларує вступ до Митного союзу, зближення з Білоруссю, Казахстаном і Росією, «встановлення народовладдя». Одним зі своїх досягнень «Український вибір» вважає зрив інтеграції Україна-ЄС у 2013 році.

Членство «Українського вибору» не раз звинувачувалося в антидержавній діяльності, підтримці сепаратистів. У березні 2014 року, коли Росія здійснювала захоплення Криму, представники організації блокували проїзд українських військових поблизу Миколаєва на трасі Одеса-Миколаїв.

У 2017 році голову Харківської територіальної ради руху «Український вибір – право народу» Андрія Лесика було затримано та оголошено про підозру за ч.2 ст.110 Кримінального кодексу України (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України, вчинене представником влади).

«Український вибір» послідовно відстоює інтереси Кремля щодо федералізації України, надання офіційного статусу російській мові та інші.

У березні 2018 року, після затримання Надії Савченко та Володимира Рубана (давній соратник Медведчука), у ГПУ заявили, що підозрюють «Український вибір» в антиукраїнській діяльності та поширенні пропаганди.

Новини