В’ячеслав Піховшек

В’ячеслав Піховшек

Український журналіст, відомий своїми «темниками» під час роботи генеральним редактором Телевізійної служби новин (1+1), прихильник влади Януковича. З 2017 р. – ведучий на телеканалі «NewsOne», у своїх ефірах використовує тези російської пропаганди.

У кінці 1980-х був активістом Української Студентської Спілки (УСС), міжнародним секретарем Союзу Українського Студентства. 23 лютого 1990 р. члени УСС звинуватили його в співпраці з КДБ та відсторонили від організації.

 

Засновник і багаторічний директор Українського Незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД) (червень 1991 р.).

 

На початку 2000-х рр. був членом партії «Демократичний Союз» Олександра Волкова. Входив в її першу п’ятірку на парламентських виборах 2002 р.

 

Із лютого 1995 р. — ведучий програми «П’ятий кут» на УТ-1 та «УТ-2». Продюсер і режисер: Лаврентій Малазонія.

 

Із 1999 р. — ведучий програм «Епіцентр», «Епіцентр-дебати», «5х5», «Іду на Ви» на телеканалі «1+1».

 

Грудень 1999—2005 рр. — головний редактор Телевізійної служби новин (ТСН) телеканалу «1+1». Піховшек протримався на цій посаді понад 4 роки. Часи Піховшека в ТСН вважаються одними з найгірших з огляду на цензуру і «темники», а також через звільнення журналістів і редакторів, акції протесту в 2002 і 2004 рр. Аудіозапис розмови з Президентом України Леонідом Кучмою, який зробив майор держохорони Микола Мельниченко 22 березня 2000 р. у кабінеті Президента України, Піховшек так говорить про свою місію: «Ну, а ТСН. Там одна половина уже за меня. Я с такой ситуацией там столкнулся. Половина людей была приведена Ткаченко. И эта половина людей, которую привел Ткаченко, он ею фактически манипулирует… Леонид Данилович, ставьте задание!… Можно сделать какую комбинацию. Вы хотите что-то сделать. Я провожу работу. Вместе „раскочегарили“ и… Вы и так уже приняли непопулярные решения, и только потому, что (окончание фразы неразборчиво). А тут можно использовать телевидение, сформировать общественное мнение, а потом проводить свои решения…»

 

Після тривалого бойкоту з боку ЗМІ у 2009 р. Піховшек став постійним автором газети політтехнолога Костя Бондаренка «Левый берег», а потім її інтернет-видання «LB.UA» (головний редактор — Соня Кошкіна). Також публікується на сайтах «Полеміка», УНІАН, Оглядач (Обозреватель).

З травня 2017 р. Піховшек на телеканалі NewsOne веде авторські програми «Хронологія дня» та «Хронологія тижня». У програмах часто висвітлює новини про діяльність Медведчука та «Українського вибору» в позитивному тоні.

Прихильник влади Януковича та Української православної церкви Московського патріархату. Щоправда, він її називає не інакше як: «наша» та «українська». Виступає проти надання автокефалії та використовує при цьому меседжі російських ЗМІ .

Піховшек регулярно поишрює фейкові новини та дезінформацію. В одній зі своїх програм назвав Катерину Гандзюк «проросійськи налаштованою», при цьому Піховшек цитував матеріал у газеті «День», де про Катерину було написано наступне: «відома своєю жорсткою позицією і боротьбою проти проросійських сил». Тобто, Піховшек свідомо змінює факти працюючи за тезами російської пропаганди. В одній зі своїх програм прирівняв всіх ветеранів АТО до вбивць, готових чинити самосуд.

Новини