Вадим Новинський

Вадим Новинський

Росіянин. Отримав українське громадянство у 2012 р. Є засновником фінансово-промислової групи «Смарт-Холдинг» та власником блокувального пакету компанії «Метінвест». Депутат ВРУ 7-го та 8-го скликань. Член фракції партії «Опозиційний блок» у ВРУ, колишній член Партії регіонів. Представник України в ПАРЄ з 21 грудня 2016 року.

Бізнес-партнер та друг Ріната Ахметова.

29 травня 2012 р. Янукович своїм наказом надав громадянство України Новинському як особі, що «має визначні заслуги перед Україною». За словами самого Новинського, надання громадянства відбулося на прохання Петра Порошенка, який на той час займав посаду міністра економічного розвитку і торгівлі. Пізніше, у лютому 2014 р., Новинський та Порошенко мали сутичку в парламенті.

 

Один з найбільш проросійськи налаштованих депутатів у «Партії регіонів». Відкрито виступає за приєднання України до Митного Союзу і бере участь в різних проросійських заходах.

Голосував за «диктаторські закони» 16 січня 2014 р.

 

Також проявив себе як великий прихильник впливу РПЦ на українську церкву. Спонсор і куратор УПЦ МП.
8 грудня 2016 р. позбавлений депутатської недоторканності. За даними ГПУ, Новинський звинувачується в незаконному тиску на Українську православну церкву Московського патріархату з метою усунення з посади покійного митрополита Володимира. Його звинувачують у співучасті щодо позбавлення волі особистого помічника Володимира – Олександра Драбинка (ч.2 ст.146 та ч.1 ст.365 Кримінального кодексу). Прокуратура також заарештувала активи декількох підприємств, що входять в «Смарт-Холдинг»

 

У червні 2018 р. у складі делегації зі священиків УПЦ московського патріархату відвідав власним чартерним літаком патріарха Варфоломія в Стамбулі, де просив патріарха відмовитись надавати незалежність (томос) українській церкві від Москви. Разом із Новинським до Стамбулу літали митрополит Одеський Агафангел, Донецький Іларіон, Кам’янець-Подільський Феодор та Бориспільський Антоній – так звані проросійські «яструби» в УПЦ.

 

У серпні 2018 р. стало відомо, що ГПУ перевіряє законність українського громадянства Новинського. Суд дозволив вилучити оригінали цієї справи.

Новини