Віктор Нусенкіс

Віктор Нусенкіс

Олігарх з Донеччини, громадянин Росії. Звинувачується СБУ в фінансуванні бойовиків на Донбасі. Один з найбільших жертводавців УПЦ МП.

У 1992 р. Нусенкіс заснував концерн «Енерго» – найбільший за продажами вугілля в Україні, Росії та Казахстані.

 

Придбав Донецький металургійний завод і ряд підприємств вугільної промисловості, заснувавши ЗАТ «Донецьксталь». До групи також входять: Донецький металургійний завод, Ясиновський коксохімічний завод, Макіївський коксохімзавод, шахтоуправління Покровське, Донецький електротехнічний завод.

 

У 2010 р. зі статком у $2,3 млрд посів шосте місце в рейтингу найбагатших українців за версією журналу «Кореспондент» Золота сотня.

 

Учасник Помісного собору Російської православної церкви 2009 р. від мирян Донецької єпархії УПЦ МП. Разом із Януковичем супроводжував Кирила (Гундяєва) під час відвідин Донецької області. Згідно інформації у ЗМІ, у Нусенкіса та Януковича був один духовний батько – Зосіма.

 

13 листопада 2014 р. Нусенкіс ініціював створення сайту «Русский мир» разом з блогером Філіпом Градовим-Пихаревим, який під керівництвом Нусенкіса з 2010 р. працює на телеканалі «Радість моя» в Москві.

 

Мав близькі стосунки з самопроголошеним прем’єр-міністром терористичної організації «ДНР» Олександром Захарченком. Коксохімічні заводи пройшли перереєстрацію і одержали «посвідчення» т. зв. «ДНР».

 

У 2015 р. СБУ звинуватила олігарха в фінансуванні терористів через незаконний експорт коксової продукції, яка вироблялася на ПРАТ «Макіївкокс» та ПАТ «Ясинівський коксохімічний завод». Прибуток від продажу коксу розподілявся між ватажками незаконних збройних формувань і фінансував бойовиків, найманців і акції залякування мирного населення.

Новини